pl en de fr
23-04-2021

Uzupełnimy zieleń przy ulicy Rydygiera

Po przebudowie ulicy Rydygiera na zazielenienie czeka jeszcze odcinek po jej północnej stronie, który był realizowany przez dewelopera na długości od ul. Przasnyskiej do ul. Anny German. Posadzimy tam dwanaście 5-cio metrowych platanów oraz blisko 1000 krzewów. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zasadzi drzewa i krzewy oraz zajmie się ich pielęgnacją.

- Jeśli pogoda dopisze, to nasadzenia zieleni na oddanym niedawno do użytku odcinku ulicy Rydygiera chcielibyśmy zrealizować w drugiej połowie maja lub na początku czerwca. Jeśli jednak maj okaże się suchy i upalny, wtedy te plany będziemy musieli przesunąć na jesień – mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wyłoniona firma, będzie miała za zadanie posadzić 10 platanów klonolistnych „Pyramidalis” i 2 platany klonolistne o wysokości co najmniej 5 metrów oraz 998 krzewów typu: krzewuszka cudowna WINE & ROSES „Alexandra”, trzcinnik ostrokwiatowy „Overdam” i pęcherznica kalinolistna „Diabolo”. Korzenie drzew mają zostać zabezpieczone ekranami, a krzewy obsypane rozdrobnioną korą.

Po zrealizowaniu prac nasadzeniowych, wykonawca zobowiązany będzie do renowacji trawników po wykonanych robotach oraz co najmniej 3-letniej pielęgnacji zieleni lub jej odtworzenia w wyniku zaniedbania.

W listopadzie 2020 roku przy przebudowanym odcinku Rydygiera na odcinku od ul. Matysiakówny do ul. Przasnyskiej posadziliśmy 24 platany (w tym 15 szt. to platan klonolistny „Pyramidalis”) i 3200 krzewów. Wśród krzewów znalazły się: berberys Thunberga „Green Carpet” i „Atropurpúrea Nana”, krzewuszka cudowna WINE & ROSES „Alexandra”, dereń kanadyjski, trzcinnik ostrokwiatowy „Overdam” oraz i pęcherznica kalinolistna „Diabolo”.

W lutym – z uwagi na nieprawidłowe parkowanie - zabezpieczyliśmy nowoposadzoną zieleń przy ul. Rydygiera na wysokości numeru 19 (przy sklepie Biedronka), gdzie zamontowaliśmy płotki typu ZOM. Dodatkowo zamówiliśmy już 60 sztuk ciężkich, 65-kg zaporowych słupów betonowych o wysokości 50 cm, które wkrótce zabezpieczą przed rozjeżdżaniem kolejne newralgiczne miejsca z zielenią.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza